Григор Димитров отпадна на 1/16-финалите на Мастърса в Рим след загуба от все още световния №1 Новак Джокович.

Най-добрият български тенисист отстъпи с 1:2 сета - 3:6, 6:4, 1:6 след два часа и 20 минути игра на централния корт в италианската столица.

MAX Sport 1 HD ви направи свидетели на напрегнатия мач.

Двубоят беше много качествен, но и двамата играчи не бяха доволни от състоянието на настилката, която не беше на оптимално ниво заради проливния дъжд ден по-рано.

Джокович спечели комфортно първия сет, въпреки че по подобие на мача с Томас Ечевери изостана с пробив в началото. След това постигна два поредни брейка, за да обърне и се поздрави с успех при 6:3 след общо петия си сетбол.

Във втората част Ноле отново проби за 2:1 и изглеждаше, че ще спечели с лекота мача, но допусна необичаен срив. Григор взе 12 поредни точки и спечели четири поредни гейма, за да обърне от 2:4 до 6:24, взривявайки публиката.

Изглеждаше, че третият сет ще е много оспорван, но там Григор допусна пробив още в първия гейм и още два до края на сета, за да отстъпи с 1:6.

В друг мач от днес Даниил Медведев се класира за третия кръг, побеждавайки най-добрия финландец Емил Руусовори - 6:4, 6:2 за час и половина игра. Така Медведев записа и първия си успех в Рим.

В следващия кръг руснакът ще играе с испанеца Бернабе Сапата Мирайес.

Към осминафиналите продължава и Холгер Руне. Датският талант нямаше проблеми срещу любимеца на домакините Фабио Фонини след също 6:4, 6:2.

За Руне предстои сблъсък с австралиеца Алексей Попирин.

Изненада нямаше и в мача на Стефанос Циципас. Най-добрият грък победи с 6:3, 6:3 португалеца Нуно Боргжеш и ще играе с далеч по-именит съперник в следващия кръг - италианеца Лоренцо Сонего.