Григор Димитров изигра много силен мач и победи световния №11 Камерън Нори с 6:7(2), 6:1, 6:4 за два часа игра на старта на турнира в Куинс клъб в Лондон.

Двубоят, който можехте да видите пряко по MAX Sport 1 HD, беше първи за българина на тревни кортове през тази година и шампионът от 2014-а година впечатли с играта си, за да разочарова феновете на британеца на централния корт.

Световният №22 бе на високо ниво във всичките три сета, въпреки че загуби първия с тайбрек. Убедителната му игра беше на сервис, но и не само, защото постигна три ключови пробива.

В първия сет възможности за пробиви нямаше пред нито един от играчите, като дори и не се стигна до равенство 40:40. В тайбрека напрежението застигна българина и той загуби с 2:7 точки.

Във втория сет обаче беше перфектен, като реализира първите си две възможности за пробив в мача и поведе с 5:0 гейма. Спечели частта с 6:1, като вкара 90% от първите си сервиси.

Третата част бе далеч по-оспорвана, като в нея Нори изпусна първата си възможност за пробив при 2:1, а след това допусна такъв за 2:3 в полза на Димитров. После британецът пропусна три поредни възможности пред себе си след пет поредни точки за Гришо. Българинът пък изпусна мачбол на сервис на съперника, но спечели своето подаване, за да затвори срещата с 6:3.

Така във втория кръг той ще се изправи срещу Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) или Пол Джъб (САЩ).