Френският ветеран Ришар Гаске ще играе със Стефанос Циципас в следващия кръг на "Mастърс" турнира в Маями. Старото куче пречупи в три сета Крис О'Конъл (Австралия) след 6:4, 3:6 и 6:1 и му предстои двубой срещу поставения под №2 в основната схема грък.

Надпреварата от Флорида гледате в ефира на MAX Sport 1 HD.

Три пробива се оказаха напълно достатъчни на Гаске, който в най-добрите дни от кариерата си бе №7 в световната ранглиста.

Двамата с осем години по-младия О'Конъл си размениха по един сет в първите два, за да се стигне до третата част, когато Ришар включи машината на времето и даде само един гейм на съперника си.

Лоренцо Сонего (Италия) пък приключи серията си от шест поредни загуби в "Мастърс" надпревари с двусетов успех над Доминик Тийм (Австрия) - 7:6(7) и 6:2.

Австриецът, някога №3 в света, сега е далеч от силните си моменти и записа осма загуба в девет мача през сезона досега.

След тайбрек в първата част, италианецът вдигна оборотите и спечели първите четири гейма на втория сет, за да пречупи Тийм. Доминик направи 30 непредизвикани грешки, а последната му победа на "Мастърс" датира от 2021 година в Рим.