Станислас Вавринка записа трета поредна загуба през този сезон, като претърпя поражение с 5:7, 4:6 от Пабло Кареньо Буста за час и 25 минути игра.

След като отпадна във втория кръг на турнира в Куинс от Томи Пол и в откриващия на "Уимбълдън" от Яник Синер, швейцарският ветеран се прощава и с надпреварата на червени кортове в шведския град Бощад. Турнирът можете да гледате всеки ден пряко по MAX Sport 1 HD.

Това е първа победа за Кареньо Буста в това съперничество след три поредни загуби, дошли през 2013-а, 2016-а и 2017-а.

Първият сет бе много равностоен и в него двамата сервираха убедително преди Кареньо Буста да постигне пробив за 6:5 при едва първите възможности за такъв в мача. След това с втория си сетбол поведе.

Втората част също започна равностойно, но при 2:2 испанецът отново проби и затвори мача след 6:4, като не даде нито една възможност за пробив пред съперника. В следващия кръг ще играе със сънародника си Алберт Рамос или аржентинския квалификант Томас Ечевери.

В друг мач от днес представителят на домакините Елиас Имер зарадва публиката с чиста победа над германеца Даниел Алтмайер - 6:4, 7:6(5).

За тъмнокожия швед предстои сблъсък с третия в схемата Диего Шварцман, който започва участието си директно от втори кръг.