Новак Джокович е на полуфинал на Мастърс турнира в Монте Карло, след като победи със 7:5, 6:4 Алекс де Минор.

Видяхте и това шоу по MAX Sport 1 HD, където върви надпреварата през цялата седмица.

Джокович нанесе решаващия си удар с пробив при 6:5 в първия сет, но вторият мина в тотално хаотичен и луд ритъм. Двамата печелеха подаването на съперника в шест поредни гейма, което е крайно нетипично за мъжки мач на такова ниво. Седмият пробив в сета дойде при 5:4, като Новак си отдъхна след 125 минути на корта.

Това е 77-мият му полуфинал в Мастърс сериите, което е рекорд. А и първи от девет години на турнира, който е печелил преди 2015-а два пъти. Съперникът му на полуфинал ще бъде Каспер Рууд.

По-рано днес невероятният Яник Синер прати у дома Холгер Руне, елиминирал в четвъртък Григор Димитров.

Италианецът не прощава през сезона, а сега победи с 6:4, 6:7, 6:3, за да достигне полуфинал.

Активът на Синер през 2024-а е изумителен - 25 победи и само една загуба от Карлос Алкарас.

Но на полуфинал го чака двукратният шампион Стефанос Циципас, който се наложи с 6:4, 6:2 над Карен Хачанов.

Полуфиналите започват в събота от 14:30 часа, а предаването ще е по MAX Sport 1 HD.