Стефанос Циципас остана в голямата игра за полуфиналите на Nitto ATP Finals в Торино, след като късно в сряда победи Даниил Медведев с 6:3, 6:7, 7:6 в мача на турнира дотук.

Гледахте го по MAX Sport 1 HD, а шоуто се проточи отвъд полунощ наше време, след като продължи над 2 часа и 20 минути.

Циципас спечели четвърта победа в 11 срещи с руснака, с когото си има стара закачка на корта. Медведев с основание се ядосваше, че изпусна мача от контрол при 5:3 в третия сет, позволявайки на Стефанос да върне пробива за 5:5 и да вкара нещата в тайбрек.

Джокович разнищи Рубльов за полуфинал в Торино

Сега Циципас чака петъчната си среща с Андрей Рубльов, с когото имат еднакъв баланс - победа и загуба в "червената" група на турнира. Който спечели този мач отива на полуфинал, където вече е Новак Джокович от това каре. Медведев е отпаднал.

Днес в програмата са два мача от "зелената" група:

Не преди 15:00 часа Рафаел Надал среща Каспер Рууд, като испанецът вече е отпаднал, а норвежецът е полуфиналист. Не преди 22:00 часа Феликс Оже-Алиасим играе с Тейлър Фриц, като победителят ще придружи Рууд сред най-добрите четирима. Ще гледате и двата мача по MAX Sport 1 HD.

Атракцията на двойки Танаси Кокинакис и Ник Кирьос спечели втория си мач в Торино - 3:6, 6:4, 10-6 срещу Иван Додиг (Хърватия)/Остин Крайчек (САЩ).

Австралийските чудаци ще срещнат в следващия кръг в петък хърватския дует Никола Мектич/Мате Павич.

Голяма вечер имаше и Карлос Алкарас, който не играе на Nitto ATP Finals заради травма. Испанецът получи приза за №1 в края на 2022-ра, след като вече стана ясно, че не може да бъде задминат в ранглистата преди януари.

Официално Карлитос е най-младият с такова постижение в историята, както и първият тийнейджър (19 г.), който завършва сезона в тениса на върха на ранглистата.