Григор Димитров приключи с участието си на турнира от категория АТР 500 в Пекин, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Българинът загуби от световния №7 Яник Синер с 4:6, 6:3, 2:6 за 2 часа и 29 минути игра.

Зрелищен сблъсък, който изцеди силите и на двамата тенисисти, но в ключовите моменти Яник Синер успя да реализира своите шансове.

Гришо от своя страна успя да спечели само една от осемте си точки за пробив, което в крайна сметка се оказа и решителният компонент в тази среща.

Така след победите над Макензи Макдоналд и Холгер Руне в първите два мача, Гришо отстъпи пред Синер, който намери място на полуфиналите в турнира.

Всичко започна кошмарно за Димитров, който по стара и неприятна традиция има огромни трудности да стартира мачове, в които сервира пръв и това се доказа и днес.

Българинът набързо изостана с 15:40 и макар да изравни до 40:40, той отново допусна две точки за пробив, а втората вече бе реализирана от Синер.

Това се оказа достатъчно за италианеца да спечели сета с 6:4, като до края Гришо имаше шанс да се върне в играта още в третия гейм, когато от своя страна пропусна два брейкбола.

Вторият сет в мача започна равностойно, докато не дойде седмият гейм, в който Синер поведе с 40:0 на сервис на Гришо, но българинът успя да отрази и трите точки за пробив. Синер все пак стигна до нов шанс след двойна грешка на Димитров, но и този брейкбол бе отразен, а в крайна сметка Гришо спечели този ключов гейм.

Ключов, защото един по-късно ролите се размениха и този път Григор водеше с 40:0 на сервис на опонента. Синер отрази два брейкбола, но при третия нямаше шанс и Гришо поведе с 5:3, а след това затвори втория сет с 6:3.

Третият сет също започна с ранен пробив за Синер, а въпреки че Григор си заработи достатъчно шансове да върне брейка, включително няколко в седмия гейм, българинът не сполучи и всичко приключи на негов сервис, в който италианецът не му отпусна дори точка за крайното 2:6.

На полуфинал Синер ще се изправи срещу Карлос Алкарас, който без особени затруднения победи Каспер Рууд с 6:4, 6:2.

В другия полуфинал от турнира ще наблюдаваме страхотен сблъсък между Александър Зверев и Даниил Медведев.

Зверев достигна до най-добрите четирима след трисетова битка срещу чилиеца Николас Джари, която успя да спечели с 6:1, 6:7, 6:3.

Даниил Медведев от своя страна също трябваше да минава през трисетова битка. Той се изправи срещу французина Юго Умбер и успя да го победи с 6:4, 3:6, 6:1.

Полуфиналите във вторник ще гледате по MAX Sport 1 HD, като първият от тях започва не преди 11:30.