Яник Синер достигна до финала на турнира в Ротердам за втора поредна година. Това се случи след 6:2, 6:4 за само 82 минути срещу надеждата на домакините Талон Грикспор. Гледахте мача по MAX Sport 1 HD.

Италианецът вече има 14 поредни победи - 11 през тази година и 3 от края на миналата, а в неделя ще опита да грабне втора купа за сезона - макар и далече не толкова престижна като завоюваната на Аустрелиън Оупън.

Демона от Сидни спря Григор за финал в Ротердам

Синер проби още в първия гейм на мача и бързо стигна до внушителен аванс от след втори брейк 5:1, като в крайна сметка затвори първата част с 6:2. Във втория сейт Грикспор, който загуби полуфинала в "Ахой Арена" и преди 12 месеца от същия съперник (5:7, 6:7 тогава), се посъбуди, но пак имаше трудности на свое подаване - спаси точки за пробив и в четвъртия, и в шестия гейм, но при 4:4 Синер нанесе решителния удар. А после на свой сервис прекрачи във финала.

Там го чака Алекс де Минор. Началото е в 16:30 часа, а прякото предаване е по MAX Sport 1 HD. Миналата година Синер пак беше на финала в Ротердам, но загуби в три сета срещу Даниил Медведев.