Големият фаворит за титлата Яник Синер се класира за полуфиналите на турнира в Ротердам от категория ATP 500, който гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Италианецът спечели труден първи сет с тайбрек след 7:4 точки срещу Милош Раонич, а в началото на втория изненадващият четвъртфиналист бе принуден да се откаже заради травма.

Любопитно е, че Раонич го направи след спечелването на гейм и изравняването на резултата до 1:1, но просто болката му бе твърде силна.

Носителят на титлата от Аустрелиън Оупън вече е 10-0 през годината, а това беше неговата победа номер 200 в АТП тура.

Така Синер ще играе полуфинал, на който ще се изправи срещу надеждата на домакините Талон Грикспор около 20:30 часа пряко по MAX Sport 1 HD.

Нидерландският №29 в света победа най-добрия финландец Емил Руусувори със 7:5, 7:6(4) след час и 45 минути игра.

Мачът вървеше много бързо и без пробиви, като изключение направи края на първия сет, когато Грикспор проби за 6:5 и после затвори с гейм на нула. Във втория дори нямаше възможности за пробиване, а в тайбрека късна офанзива на Талон му донесе победата след 7:4 точки.