Трикратният шампион от надпреварата от категория АТР 250 в Метц спечели в първия кръг на последното си участие в турнира. Французинът Жил Симон, който обяви, че ще прекрати кариерата си след края на сезона, победи в два сета Давид Гофен (Белгия) и след 6:3, 6:3 си осигури сблъсък с Лоренцо Сонего (Италия) в следващата фаза.

Победата на Симон, който е втори по спечелени титли от този турнир, гледахте на живо по MAX Sport 1 HD. Повече трофеи от него има единствено Жо-Вилфред Цонга (4).

Опитният французин проби подаването на съперника си четири пъти, което бе предостатъчно за успех в рамките на малко повече от час и половина. 37-годишният Симон, който е бивш №6 в световната ранглиста, ще се изправи в четвъртък срещу осемнадесетия поставен в схемата - Сонего. С победата си над Гофен ветеранът изравни баланса в срещите помежду им, като и двамата вече имат по три победи всеки.

Френската публика бе зарадвана и от друга победа на местен тенисист. Артур Риндеркнеш завоюва дебютния си успех на родна земя на ниво АТР за 2022 година в три сета - 6:2, 2:6 и 7:5 срещу Жауме Мунар от Испания. 27-годишният Риндеркнеш заби 11 аса по пътя към триумфа, а във втория кръг ще премери сили с Николоз Басилашвили, който е поставен под №5 в основната схема.

Грузинецът продължи напред, след като изоставаше със сет (4:6) и с 1:2 във втората част от Зизу Бергс от Белгия. Съперникът на Басилашвили обаче бе принуден да се откаже, което бе добре дошло за първата ракета на Грузия.

Програмата за сряда (всички мачове са по MAX Sport 1 HD):

15:00 часа: Стан Вавринка - Жоао Соуса

следван от Юго Умбер - Бенжамен Бонзи

не преди 19:00 часа: Ришар Гаске - Доминик Тийм

следван от Себастиан Корда - Лоренцо Музети.

Ранна загуба за Вердаско в Сан Диего и нови въпроси за отказването му (Резултати и програма)