Даниил Медведев продължава защитата на титлата в Маями, след като се справи с Камерън Нори - 7:5, 6:1.

Руският тенисист отива на осминафинал на Мастърса, който гледате в пълния му блясък по MAX Sport 1 HD. Там го чака среща с германеца Доминик Кьопфер, който елиминира Юго Умбер (Франция) с 3:6, 6:4, 6:3.

Медведев спечели 11-ия си пореден мач срещу съперник от Великобритания, въпреки че имаше затруднения в първия сет. Тогава Нори се върна от изоставане с два пробива, за да изравни за 5:5.

Но световният №4 сякаш винаги намира решения на проблемите в хода на мачовете. Той заигра агресивно с излизане на мрежата, направи светкавичен рибрейк и не позволи дори тайбрек.

Яник Синер също е на осминафинал, след като се справи трудно с Талон Грикспор от Нидерландия - 5:7, 7:5, 6:1. Мачът продължи почти 2 часа и половина, а едва в третия сет се видя разлика в класите, каквато ранкингът и представянето през сезона на двамата предполагат.

Синер чака австралиеца Крис О`Конъл на осминафинал след неговата победа над американския квалификант Мартин Дам със 7:6, 7:6.

Анди Мъри отпадна в голяма битка с чеха Томас Махач - 7:5, 5:7, 6:7 в мач, който продължи 3 часа и 25 минути.

Така нощта за британците в Маями определено бе с горчив привкус.

Каспер Рууд пък спечели с 6:3, 6:4 срещу Алехандро Давидович Фокина, а с това записа победа №100 на твърди кортове в кариерата си.

Програмата в понеделник започва в 17:00 часа по MAX Sport 1 HD.

Мачът на Григор Димитров с Яник Ханфман е четвърти поред на корт Грандстанд (втори в комплекса) и се очаква да започне не преди 23 часа.