Миналогодишният шампион от тенис турнира от категория АТР 500 в Дубай - Аслан Карацев, изхвърча още в първия кръг на надпреварата, която може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Руснакът напусна безславно турнира, като загуби от американеца Макензи Макдоналд с 5:7, 3:6 за час и 37 минути.

Така Карацев продължи с изключително разочароващото си представяне, като записа своето четвърто поражение за последните си пет мача.

Руснакът, който направи истински фурор в света на тениса в началото на миналия сезон, е далеч от нивото, което ни показа тогава, като няма да има шанса да защити своя трофей от Дубай.

Далеч по-убедителен бе неговият сънародник Андрей Рубльов, който е втори поставен в схемата на турнира в Дубай.

Световният №7 надви британеца Дан Еванс с 6:4, 7:5 и така намери място във втория кръг на надпреварата, където ще срещне корееца Сунуу Куон.

Доста по-тежка задача имаше младата италианска звезда Яник Синер, който трябваше да прави обрат срещу испанеца Алехандро Давидович Фокина.

Синер се нуждаеше от два часа и половина, за да победи с 4:6, 7:6, 6:3 в мача, който наблюдавахте по MAX Sport 1 HD.

Ключов за изхода на срещата се оказа тайбрекът на втория сет, в който Давидович Фокина имаше три мачбола на сметката си, но ги пропиля, а в крайна сметка загуби и двубоя.

Испанецът поведе с 5:2, и имаше два сервиса на сметката си, но допусна минипробив и реализира едното си подаване.

Така при 6:3 той получи три мачбола. Яник Синер спечели двете си точки на свой сервис, а след това направи минпробив, който го вдъхнови да обърне тайбрека с пет поредни точки и общ резултат 8:6.

В следващия кръг Синер ще има доста любопитна среща с шампиона от Дубай през 2017-а Анди Мъри.

В друг мач от програмата, който наблюдавахте по MAX Sport 1 HD, Денис Шаповалов победи Мартон Фучович с 4:6, 6:4, 7:5.