Карлос Алкарас е полуфиналист на турнира в Индиън Уелс, където брани титлата си от 2023-а.

Гледате Мастърса от Рая на тениса по MAX Sport 1 HD.

Испанецът победи Александър Зверев с 6:3, 6:1 на четвъртфинал, който обещаваше далеч повече интрига. Но тя съвсем се изпари след прекъсване още в третия гейм, когато рояци пчели атакуваха корта, а двамата тенисисти бяха прибрани в съблекалните до изгонването на насекомите от комплекса.

Зверев победи Карлитос два пъти в последните шест месеца, но не и този път. Шампионът бе уверен и се стяга за полуфинал, който обещава далеч по-голяма битка.

Защото насреща ще е Яник Синер, тенисистът в най-добра форма от целия тур през годината. Италианецът победи с 6:3, 6:3 Иржи Лехечка и е полуфиналист, с което удължи серията си на 19 поредни успеха.

Яник не позволи да се превърне в третата сериозна "жертва" на чеха в Индиън Уелс след Андрей Рубльов и Стефанос Циципас.

Другата полуфинална двойка също е оформена, след като Томи Пол надигра Каспер Рууд с 6:2, 1:6, 6:3 и държи жива надеждата на домакините за американски шампион в турнира.

Но за целта първо трябва да мине през Даниил Медведев, който в познатия си професионален и някак пестелив стил отстрани тази сутрин Холгер Руне - 7:5, 6:4.