Световният №7 в тениса Холгер Руне защити титлата си на турнира на червени кортове в Мюнхен, като финалът видяхте пряко по MAX Sport 1 HD.

Датчанинът стигна изключително драматично до успех с 6:4, 1:6, 7:6(3) в битка срещу Ботик ван де Зандсхулп, която продължи два часа и 49 минути.

В повторението на миналогодишния финал Руне не само спечели финален тайбрек, но и спаси четири мачбола преди това, а освен това на два пъти трябваше да преодолява различни контузии - първо в ръката, а след това и в глезена.

Ботик, който в миналогодишния финал се отказа в първия сет заради вирусно заболяване, този път направи всичко възможно да загуби. Той се размина с първата си титла на ниво ATP, след като на три пъти сервираше за спечелване на мача в хода на третия сет.

Изпусна два мачбола при 5:3, а след това и при 6:5 гейма. Руне едвам ходеше в тези минути, но въпреки това успяваше да се задържи в мача и да го вкара в тайбрек, след като в 12-ия гейм Ботик направи двойна грешка.

В тайбрека Руне беше много по-стабилен и спечели със 7:3 точки.

Това е четвъртата титла в кариерата му след тези в Мюнхен, Стокхолм и Мастърса в Париж през миналата година.