Най-добрият датски тенисист Холгер Руне нямаше проблем да се класира на четвъртфиналите на турнира в Мюнхен от категория ATP 250, който можете да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Световният №12 триумфира с 6:4, 6:2 над Даниел Галан от Колумбия след час и 34 минути игра.

Руне постигна пробив още в първия гейм на откриващия сет, което се оказа решаващо, а във втория поведе на бърза ръка с 4:0 преди да затвори лесно мача.

На четвъртфиналите той ще играе с един измежду Яник Ханфман (Германия) и Марк-Андреа Хюслер (Швейцария).

Тейлър Фриц също се класира за тази фаза след успех над световния №240 от Испания Алехандро Моро Канас - 6:3, 6:1 за час и 15 минути.

За световния №15 предстои четвъртфинал срещу младия британец Джак Дрейпър.

Интересно е и на турнира в Букурещ, който гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Там сензацията продължава да е младият бразилец Жоао Фонсека, който е №276 в света. Той победи най-добрият молдовец Раду Албоц със 7:6(2), 6:2, след като преди това отстрани сензационно Лоренцо Сонего.

За Фонсека предстои дуел на четвъртфиналите с чилиеца Алехандро Табило.