Датският тийнейджър Холгер Руне детронира Новак Джокович и спечели "Мастърс" турнира в Париж. 19-годишният талант навакса сет изоставане, за да ликува с титлата във френската столица след 3:6, 6:3 и 7:5.

Финалната среща гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Най-големият успех в кариерата на Руне досега дойде след проява на здрави нерви и характер, след като той загуби първата част с 3:6.

Младокът се измъкна от 0:40 в полза на Джокович при свое подаване в първия гейм на втората част, а след това проби и в крайна сметка изравни сетовете след 6:3 в своя полза.

Ноле поведе с 3:1 в третия сет, но Руне изравни до 3:3, а след това успя да обърне нещата в своя полза за 6:5. Последният гейм в мача бе при сервис на Холгер и се игра четвърт част, като Джокера пропусна шест възможности за пробив и в крайна сметка Руне спечели със 7:5.