Андрей Рубльов изпусна куп възможности за комфортна победа над Даниил Медведев на старта на финалите на ATP в Торино, но все пак успя да триумфира в руското дерби.

Световният №7 вдигна победоносно ръце след 6:7(7), 6:3, 7:6(7) в мач, който продължи малко над два часа и половина. По този начин поведе в червената група, в която по-късно тази вечер играят Новак Джокович и Стефанос Циципас.

В първия сет Рубльов имаше аванс от 4:1 гейма след пробив, но допусна да изгуби инициативата. Въпреки това при 6:5 в своя полза можеше да затвори сета на сервис на своя съперник, но изпусна два сетбола. В последвалия тайбрек водеше с 6:2 точки и пак не успя да затвори частта, изпускайки още пет сетбола. Медведев се възползва и приключи сета с 9:7 точки.

Рубльов, който по принцип има проблеми с нервите, успя да се събере за втория сет и да постигне пробив за 2:1. След това изпусна още два сетбола при сервис на съперника, но при третата възможност проби още веднъж и изравни след 6:3.

В решителната трета част двамата сервираха добре, въпреки че Рубльов изпусна една възможност за пробив в началото. В тайбрека драмата от първия сет почти се повтори. Андрей поведе с 6:3 и имаше три последователни мачбола, но ги изпусна. След това пропиля и четвърти, но с петия затвори мача след 9:7 точки.

Това беше втората му поредна победа над неговия сънародник след тази на полуфиналите в Синсинати през август. Преди това Медведев беше в серия от пет последователни успеха в този дуел.