Андрей Рублов спечели третата си титла през сезона след победа над Новак Джокович във финала на турнира в Белград, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

В здрава битка руснакът триумфира с 6:2, 6:7(4), 6:0 за два часа и половина игра на клея в сръбската столица.

Така 24-годишнят руснак завоюва общо 11-а титла в своята кариера, макар че Ноле опита за четвърти път в рамките на турнира да постигне обрат от 0:1 сета. Този път не му се получи, а точно обратното - Рубльов го разби с 6:0 в третия сет.

С триумфа си Андрей изравни Рафаел Надал за най-много титли през 2022 година, тъй като е шампион още в Дубай и Марсилия.

Това беше първата му победа над Джокович във втория им мач и реванш за загубата на финалите на ATP в края на миналия сезон.

Това беше едва трети турнир за Ноле и опит за първа титла през годината, но в хода на цялата надпревара си личеше, че той не е в оптимална форма и му трябва много повече игрово време в официални мачове. Домакините уважиха и Великден, като преди мача вместо традиционния жребий, двамата финалисти се "сбориха" с червени яйца.