Поставеният под №1 в схемата на турнира в Сан Диего - Андрей Рубльов бе, меко казано убедителен в първия си мач. Срещите в Калифорния гледате по MAX Sport 1 HD.

Във втория кръг на надпреварата от категория ATP 250 руснакът се справи лесно с американеца Брандън Накашима с 6:2, 6:1.

Мачът продължи само час и три минути, като Рубльов постигна два пробива в първия сет и цели четири във втория.

Победата го направи първи четвъртфиналист, а там съперникът е далеч по-сериозен - Диего Шварцман.

Нисичкият аржентинец постигна успех във втори пореден ден, като този път преодоля намиращия се в много добра форма Лойд Харис - 4:6, 6:3, 6:2.

В друг мач от деня Хуберт Хуркач (Полша) победи в два сета Алекс Болт (САЩ) - 7:6(2), 6:1 и ще играе с Аслан Карацев (Русия), но в осминафиналите.

Даниел Еванс пък се справи със съпротивата на Кевин Андерсън в много оспорван мач - 7:6, 7:5.