Новак Джокович се класира за седми финал на турнира от сериите от “Мастърс” в Париж, след като обърна Хуберт Хуркач (Полша) след 3:6, 6:0 и 7:6(5). Сърбинът ще преследва рекордна 37-а титла в турнир с ранкинг “АТР 1000”, а също така ще завърши годината като №1 в световната ранглиста за седми път.

Така той ще подобри досегашното топ постижение, което бе дело на американската легенда Пийт Сампрас, който го е правил шест пъти - между 1993 и 1998 година.

Мачът бе предаван на живо по MAX Sport 1 HD.

Хуркач поведе с 5:3 в първия сет, след като осъществи един пробив и после успя да затвори частта с 6:3, макар Ноле да бе стигнал до точка за пробив.

Джокович показа истинската си същност във втория сет, в който буквално отнесе полския си съперник - 6:0, след като направи три пробива и изравни резултата.

В ключовия трети сет световният №1 проби в четвъртия гейм, а след това поведе с 4:1, но допусна изравняване до 4:4. При 5:4 стигна и до точка за мача, която обаче не успя да спечели и в крайна сметка двамата играха тайбрек.

Там Хуркач започна обещаващо с минипробив и 3:2, но Джокович пак вдигна нивото, поведе с 6:5 и от втори опит вече не сбърка, триумфирайки в мача.

Във финала Джокера ще играе срещу Даниил Медведев.