Двамата последни шампиони на Мастърс турнира в Индиън Уелс продължават в четвъртфиналната фаза след победи тази нощ в Калифорния.

Не пропускате нищо интересно от първото за годината състезание в тениса от сериите ATP 1000, благодарение на предаванията на MAX Sport 1 HD.

Шампионът за 2022 г. Тейлър Фриц е четвъртфиналист след 6:4, 6:3 над унгареца Мартон Фучович, извоювано сравнително рутинно за един час и 41 минути. Американецът не допусна колебания в първия сет, проби при 5:4 в най-подходящия момент и затвори тази част. Втората тръгна пак с пробив на Фриц, но дойде рибрейк за 3:4 от световния №84, за да нанесе своя втори удар в този сет представителят на домакините.

Носителят на трофея за 2021-ва - британецът Камерън Нори, спечели изненадващо безаварийно и бързо един от най-чаканите сблъсъци на кръга - 6:2, 6:4 срещу световния №7 Андрей Рубльов.

Руснакът видимо нямаше най-добрия си ден, нервничеше на корта и допусна твърде много грешки.

Мачът тръгна странно с три поредни пробива - два в актива на Нори, който нанесе нов удар при 4:2. Вторият сет също бързо се превърна в доминация на британеца след два пробива за 5:2, а един рибрейк не стигна на руснака.

В мача на кръга като зрелище Даниил Медведев обърна с 6:7, 7:6, 7:5 Александър Зверев, като шоуто продължи 3 часа и 10 минути.

Двамата играха за 13-и път помежду си в едно от оформилите се като водещи модерни съперничества в тениса, а балансът вече е 7-6 за Медведев.

Той падна лошо във втория сет и изглеждаше, че е контузен, като се наложи намеса на лекарите.

Но се вдигна и заигра още по-силно, за да постигне обрата. Куриозно донякъде, това е първото му достигане на четвъртфинал в Калифорния, където Медведев обикновено прави слаби представяния. Руснакът има 17 титли на твърди кортове, но когато настъпи време за турнира в Рая на тениса, нещо се случва с формата му. Може би 2023-а ще е изключението?

Още резултати:

Франсис Тиафо - Алехандро Табило 6:4, 6:4

Карлос Алкарас - Джак Дрейпър 6:2, 2:0 и отказване на Дрейпър

Яник Синер - Стан Вавринка 6:1, 6:4

Томи Пол - Феликс Оже-Алиасим 6:3, 3:6, 6:7.

Програмата за първите два четвъртфинала в сряда вечерта и четвъртък след полунощ по MAX Sport 1 HD:

20:00 часа: Камерън Нори - Франсис Тиафо

не преди 00:00 часа: Даниил Медведев - Алехандро Давидович Фокина.

Другите две двойки са Тейлър Фриц - Янис Синер и Феликс Оже-Алиасим - Карлос Алкарас, като мачовете ще са в нощта на четвъртък срещу петък.