Григор Димитров е на четвъртфинал на турнира от ATP 250 в Делрей Бийч, Флорида, след като победи със 7:6, 6:3 американеца Мичъл Крюгер. Успехът е под №350 в ATP тура за голямата звезда на страната ни в мъжкия тенис.

Турнирът предават каналите на MAX Sport, срещата на българина бе излъчена от Max Sport 3 HD в ранните часове в петък. Следващият му съперник е Джон Милмън (Австралия), като този двубой ще започне не преди 3 часа сутринта в събота българско време, и отново ще бъде предаван от Max Sport 3 HD.

Първата ни ракета се завърна на корта след почти месец без игра. Неговият последен двубой бе на 20 януари срещу Беноа Пер в Откритото първенство на Австралия. Григор изкара и Covid-19, като физическото и кондиционното му състояние будиха доста въпроси преди Делрей Бийч.

Димитров мина през битка с Крюгер, като мачът продължи почти два часа, но се справи със съпротивата на световния №164. Поставеният под №3 в схемата българин се наложи след сходни сценарии в средата на двата сета.

Григор проби в първата част и поведе с 3:1, но допусна моментален рибрейк от американеца. Стигна се до тайбрек, в който по-опитният и класен тенисист спечели със 7-4, за да излезе на пътя на победата.

Вторият сет тръгна пак с пробив за Димитров - 2:1, последван от нов светкавичен рибрейк за американеца. Но този път Гришо не възнамеряваше да остави нещата за тайбрек, проби още два пъти и затвори мача за 1 час и 48 минути.

На четвъртфинала идва ред на Милмaн, с когото са се срещали два пъти дотук и балансът е 2-0 победи за Григор.

От трибуните успеха срещу Крюгер изгледаха сестрите Серина и Винъс Уилямс.