Григор Димитров продължи великолепното си представяне през сезона, след като достигна до четвъртфиналите на турнира в Маями след гладиаторска битка срещу Хуберт Хуркач - 3:6, 6:3, 7:6. И този мач видяхте в пряко предаване по MAX Sport 1 HD.

Това бе вторият обрат на сметката на нашия тенисист, след като потегли в надпреварата с труден успех над Алехандро Табило с 2:1 сета, а после помете Яник Ханфман за само 46 минути.

Мастърсът във Флорида бе единственият от деветте от сериите от категория 1000, в който Гришо не беше пробивал до четвъртфинал, но вече отметна и това постижение. А наградата е сблъсък с Карлос Алкарас в четвъртък срещу петък.

Карлос Алкарас си проправи път към среща с Григор Димитров

Григор започна колебливо и първи трябваше да отразява точка за пробив - в шестия гейм, като се справи. Но при следващото си подаване се пропука за 3:5, а веднага след това Хуркач стигна до 6:3 на свой начален удар и без да загуби разиграване.

Във втория сет Димитров вдигна темпото и започна да ниже уинъри. Точките за пробив се редуваха пред двамата, но в крайна сметка българинът нанесе решителния удар на сервиса на Хуби за 4:2. До края на частта Гришо не даде шансове за рибрейк и изравни след 6:3 в своя полза.

В решителния трети сет играта стана изключително равностойна. В петия гейм Григор отрази точка за пробив, а в следващия на свой ред пропусна да отмъкне подаването на поляка. Стигна се до тайбрек, а в него решителният момент дойде при 2:2 точки. Тогава при атака към мрежата Хуркач я докосна в долната част с левия си крак преди края на разиграването и съдията на стола отсъди в полза на Димитров. Гришо се възползва от създалото се предимство и вдигна победоносно ръце след 7:3 в тайбрека и общо два часа и 41 минути на корта.

А срещу Хуркач вече има пет победи от пет двубоя на ниво АТП.