Григор Димитров не успя да спечели втората си Мастърс титла, след като загуби финала в Маями срещу най-добрия играч през годината Яник Синер. Двубоят гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

Италианецът триумфира с 6:3, 6:1 след много категорично представяне и продължава да има само една загуба за сезона.

Гришо губи втори пореден Мастърс финал след този срещу Новак Джокович в Париж в края на миналата година. От утре българинът се завръща в световния топ 10 за първи път от шест години, като ще е №9. Трябва да е горд с представянето си на турнира, като постигна три много значими победи - над Хуберт Хуркач, Карлос Алкарас и Александър Зверев.

Финал и завръщане в топ 10! Магията на Григор укроти и Зверев

Синер пък печели 13-ата си титла в ATP тура, като две от тях са на ниво Мастърс. Първата дойде в Канада през миналата година. От понеделник той ще е новият №2 в световната ранглиста, като задминава Карлос Алкарас.

Първите напрегнати моменти в мача бяха за Синер, тъй като при 1:2 и 30:30 Григор му направи супер форхенд уинър и стигна до точка за пробив, но след това сгреши от тази страна. Вместо да пробие, се случи обратното в следващия гейм. Направи двойна грешка, а при 15:30 и 30:40 Синер избухна със супер отигравания и проби за 3:2.

Григор показа нерви от стомана в следващия си сервис гейм, който продължи 8 минути. В него успя да спаси два брейкбола с много качествени отигравания. За съжаление Синер беше безпощаден и почти не направи непредизвикани грешки в сета, а освен това печелеше всички точки на първи сервис. Затвори сета с още един пробив, като го постигна с изумителни отигравания - 6:3.

Качеството беше на много високо ниво и това се потвърди и в началото на втория сет, но за съжаление грешките идваха от Григор и по-конкретно неговия бекхенд. Той беше пробит за 1:3, след като водеше в гейма с 40:15, като бе подложен на огромен натиск от безгрешния Синер. Италианецът затвърди пробива и разтегна разликата между двамата на три гейма. След това отново проби, а със сервис гейм на нула напълно заслужи победата - 6:1.