Гаел Монфис направи шоуто на турнира в Маями, след като победи Душан Лайович с едно от най-добрите си представяния в последните месеци. Френският ветеран не допусна дори точка за пробив и спечели със 7:6, 6:4 срещу сърбина за 92 минути.

Гледате Мастърс надпреварата от Флорида по MAX Sport 1 HD.

37-годишният Монфис играе за 12-и път в Маями, но не бе печелил мач там от 2 години. Сега го направи, а по пътя към победата не пропусна и да забавлява публиката с изпълненията си - съвсем в негов стил.

Следващият му съперник ще е Джордан Томпсън от Австралия.

Феликс Оже-Алиасим си проправи път до мач с Александър Зверев, след като победи никак не леко австралийския квалификант Адам Уолтън - 7:5, 6:4.

Канадецът бе изправен пред три сетпойнта за съперника в първата част, но отвърна с три последователни гейма на своята сметка и дори избегна тайбрек.

Чилиецът Алехандро Табило победи Брендън Накашима (САЩ) с 6:4, 3:6, 6:3, за да си осигури среща с Григор Димитров във втория кръг.

Мачът на първата ни ракета ще е в събота.

18-годишният испанец Мартин Ландалус победи с 6:3, 1:6, 7:5 сънародника му Жауме Мунар, за да запише първи успех на ниво ATP тур.

Той влезе в турнира като №360 в ранглистата.