Даниил Медведев започна с победа турнира от категория АТР 250 в Хертогенбош, който може да гледате тази седмица по MAX Sport 1 HD.

Световният №2 изхвърли френския ветеран Жил Симон със 7:5, 6:4 в мач от втория кръг на надпреварата, от който Медведев започна в ролята си на първи поставен.

Руснакът със сигурност не изигра най-убедителния си мач, като дори трябваше да отразява три сетбола за Симон в първата част.

Единият сетбол за Симон дори беше на негов сервис, но французинът не успя да го реализира, като от 5:2 в своя полза, в крайна сметка загуби сета с 5:7.

Втората част бе доста по-спокойна, с изключение на заключителния гейм в нея.

Благодарение на ранен пробив Медведев стигна до 5:4 и сервираше за мача, но този гейм се оказа най-дългия в срещата. Той премина през изпуснат брейкбол, шест равенства 40:40, както и пет поредни пропиляни мачбола от страна на Медведев.

Руснакът все пак реализира шестия шанс и се класира за третия кръг, където ще срещне Иля Ивашка от Беларус.

Голямата сензация днес дойде в първия мач от програмата, когато представителят на домакините от Нидерландия - Тим ван Райтховен, победи американеца Тейлър Фриц с 6:7, 7:5, 6:4.

Сензационното в този мач бе, че Ван Райтховен е №205 в ранглистата, а американският му опонент Фриц е №14. Тази огромна разлика обаче не си пролича на корта, където 25-годишният нидерландец продължи да пише своята тенис приказка.

В друг оспорван дуел за деня, който беше и последният изиграл се мач от втория кръг, Карен Хачанов обърна поляка Камил Майхжак след 5:7, 7:5, 7:6, за да си уреди среща на четвъртфиналите срещу Оже-Алиасим.