Рафаел Надал показа постоянство и постигна най-голямата си победа след дълго чаканото завръщане на корта. Легендарният испанец победи Алекс Де Минор на Мастърса в Мадрид в мач, който гледахте пряко по Мax Sport 1 HD.

Рафа триумфира със 7:6(6), 6:3 и взе реванш за загубата си от същия съперник на турнира в Барселона преди няколко дни, като този път показа съвсем различна игра.

Петкратният шампион спечели тайбрека на първия сет след четири изпуснати сетбола, а във втория проби рано и задържа аванса си до края.

Така се класира на 1/16-финалите, където ще срещне аржентинеца Педро Качин.

Голямата изненада на деня в Мадрид беше отпадането на Стефанос Циципас. Гъркът отстъпи на бразилеца Тиаго Монтейро с 4:6, 4:6 и не успя да направи голям пробив в трети пореден турнир на червено.

За Монтейро предстои сблъсък с най-добрия чех Иржи Лехечка.

Световният №2 Яник Синер беше най-убедителен днес, като триумфира с 6:0, 6:3 над сънародника си Лоренцо Сонего само за 70 минути игра.

В следващия кръг Яник ще играе с Павел Котов (Русия) или Джордан Томпсън (Австралия).

За тази фаза се класира световният №4 Даниил Медведев след обрат срещу италианеца Матео Арналди - 2:6, 6:4, 6:4.

За руснака предстои втори дуел с американеца Себастиан Корда през годината.