Турнирът на твърди кортове от категория ATP 250 в Доха предложи интересни сблъсъци още в първия си ден от основната схема, както и двойно италианско разочарование. Надпреварата гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Дуото от Ботуша Лоренцо Музети и Лоренцо Сонего отпаднаха още в първия кръг, въпреки че бяха в ролята на фаворити в мачовете си.

Музети отстъпи на Джан Джиджен меко казано категорично - 2:6, 0:6 за само час и две минути игра.

Бележещият сериозен възход китаец разпердушини своя съперник с по три пробива и в двата сета и това му донесе място на 1/8-финалите. Там ще играе с ветерана Гаел Монфис от Франция или нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп.

Другият италианец в схемата - Лоренцо Сонего, също отстъпи разочароващо. Случи се срещу руснака Павел Котов с 2:6, 5:7 за час и 49 минути игра.

Триумфът носи на световния №64 среща с третия поставен в схемата Юго Умбер от Франция.

В друг мач днес Мартон Фучович очаквано победи испанския ветеран Роберто Баутиста-Агут с 6:1, 6:3 за час и 23 минути. Така взе реванш за загубата си от същия съперник на същата фаза от турнира през миналата година.

В осминафиналите унгарецът ще играе с колоритния представител на Казахстан Александър Бублик, който е четвърти в схемата.