Ник Кирьос победи с 6:4, 6:3 Йошихито Нишиока и е шампион на турнира от ATP 500 във Вашингтон, който проследихте през цялата изминала седмица по MAX Sport 1 HD.

Австралиецът не бе печелил трофей в тура от малко повече от три години - през юли 2019-а вдигна същата купа пак в столицата на Щатите, тогава след победа на финала над Даниил Медведев.

Ник имаше много силна седмица във Вашингтон и я затвърди с 83-минутен рецитал на финала, в който бе изключително убедителен. Той проби в откриващия гейм на мача, което се оказа достатъчно за първия сет, а после нанесе два удара на Нишиока във втория - отново в откриващото му подаване и за 6:3.

Японецът получи само една точка за пробив в целия мач, спасена от Кирьос в средата на първия сет. И всичко това - при само 48 процента вкаран първи сервис като средна статистика за първата част от победителя.

В турнира новият шампион даде само един сет на съперник - срещу Франсис Тиафо на четвъртфинала.

Кирьос прави много силни 4 месеца, като е играл три полуфинала от април насам, стигна финал на "Уимбълдън", а сега записа и титла. Тя е седма за него на ниво ATP. Успехът във Вашингтон го праща с 26 места напред в ранглистата, където от понеделник ще е №37.

Малко по-късно тази сутрин Ник затвърди идеалната си седмица, като спечели и титлата на двойки с партньора му Джак Сок. Двамата победиха на финала Иван Додиг и Остин Крайчек със 7:5, 6:4.

Така австралиецът стана първият тенисист в 53-годишната история на турнира Citi Open, който печели и на сингъл, и на двойки, в едно издание.

Титлата е трета при дуетите за Ник за годината, след като с Танаси Кокинакис спечелиха Australian open през януари и в Атланта миналата седмица.