Световният №5 Каспер Рууд спечели титлата на червени кортове в Гщаад за втора поредна година.

Норвежецът защити трофея си от миналия сезон след победа с 4:6, 7:6(4), 6:2 над Матео Беретини, като срещата противопостави първия и втория в схемата.

Финалът на турнира от категория ATP250, който можехте да проследите пряко по MAX Sport 2 HD, продължи два часа и 36 минути, и си заслужаваше.

Рууд показа, че е по-добрият играч на червени кортове, въпреки че във втория сет имаше реална възможност италианецът да спечели мача, но се срина в тайбрек, след като спечели комфортно първата част. В третия сет Рууд постигна два пробива и затвори двубоя.

Титлата е девета в неговата кариера и то в рамките на три години. За 2022-а печели трети трофей и защитава втори, след като го направи и в Женева през февруари.

По пътя си към финала с Беретини Рууд отстрани Иржи Лехичка, Жауме Мунар и Алберт Рамос, като единствено днес регистрира загубен сет.

За Беретини това беше 11-и финал в кариерата и четвърти загубен. Поражението е първо за него във финал през годината след спечелените турнири в Щутгарт и Куинс на трева. За него обаче не са чужди и успехите на червени кортове, като има три спечелени надпревари - в Швейцария, Унгария и Сърбия.