Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Индиън Уелс след разочароващо представяне срещу Даниил Медведев - 4:6, 4:6. Турнирът гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Руснакът комфортно взе седми успех в общо десет дуела помежду им, след като българинът направи твърде много непредизвикани грешки, общо 29 в целия мач.

За Медведев бяха достатъчни един пробив в първия сет и два във втория, а мачът продължи общо час и 15 минути.

В първата част двамата взеха сравнително комфортно първите си два сервис гейма, а след това българинът направи двойна грешка, за да подари пробив за 2:3. Световният №4 беше безгрешен на сервис, а на ретур изпусна три сетбола при 5:3, но след това затвори сета с 6:4 след гейм на нула. В сета той загуби само четири точки на сервис, а преимуществото дойде от основната линия, където спечели близо 3 пъти повече разигравания от съперника.

Във втората част нищо не се промени, като Григор отново загуби подаването си. Случи се в третия гейм, когато направи две двойни грешки, а след това и прати форхенд в аут. Все пак след това показа живец и моментално се върна в сета, постигайки рибрейк с втората си възможност за пробив. След това обаче при 3:3 направи две двойни грешки и прати форхенд в аут, за да може отново да бъде пробит. Оттук до края за Медведев път назад нямаше и той с два сервис гейма на нула затвори мача след 6:4.

В следващия кръг ще играе с Тейлър Фриц или Холгер Руне.