Завръщането на корта за Новак Джокович след близо два месеца извън игра не мина по план - сърбинът отпадна от Мастърс турнира в Монте Карло още на първото стъпало - 3:6, 7:6, 1:6 от Алехандро Давидович Фокина за близо три часа на корта.

Гледахте зрелището по MAX Sport 3 HD.

Джокович изигра едва четвъртия си мач за годината и видимо бе далеч от най-добрия си ритъм и форма, за което сам предупреди преди старта на надпреварата.

Давидович Фокина не показа съчувствие към проблемите на Ноле, като го победи при третата им среща. В предишните две не бе успявал да стигне и до един сет.

Мачът тръгна с два бързи пробива на испанеца, като световният №1 успя да върне единия, но това не стигна - 3:6 и сет за Фокина. 46-ият в ранглистата продължи да играе уверено на любимата си настилка, за да стигне до нов аванс с пробив и 4:2 във втория сет, когато обаче пропусна да довърши Джокера и пробивът бе върнат.

В тайбрека сърбинът показа познатите нерви от стомана, за да оцелее дори при 4-5, и да изравни сетовете.

В третия обаче отново тръгна с фалстарт, като Алехандро нанесе удар още на първото му подаване. И не погледна назад - удържа своите сервис геймове, като проби още два пъти, за да постигне най-голямата победа в кариерата си.

Наградата за него ще е среща в осминафиналите с Давид Гофен или Дан Евънс, които играят в сряда.