Роберто Карбайес Баена ще е съперник на Григор Димитров на турнира от категория АТР 250 в Женева, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Двамата ще се срещнат в мач от втория кръг на надпреварата, след като Баена успя да спечели испанския дуел срещу квалификанта Даниел Ринкон.

Баена трябваше да играе три сета срещу световния №274, като все пак успя да спечели с 6:4, 4:6, 6:0.

Мачът в Женева продължи 2 часа и 2 минути, като младият Ринкон успя да се противопостави на далеч по-опитния си сънародник в първите два сета.

Първият започна с размяна на пробиви, а след нов брейк в своя полза, Баена сервираше за сета при 5:3. Той обаче допусна да бъде пробит, но със светкавичен рибрейк затвори частта с 6:4.

Вторият сет пък бе решен с пробив в предпоследния девети гейм. Ринкон пропиля четири брейкбола в течение на сета, но успя да пробие за 5:4, след което спечели с 6:4.

В третия сет обаче милост нямаше, като с "геврек' и резултат от 6:0, Роберто Карабаес Баена си осигури мач срещу Григор Димитров.