Григор Димитров е на финал на турнира ATP 250 в Марсилия, след като победи в тричасова гладиаторска битка Карен Хачанов от Русия на полуфинала - 6:7, 6:4, 7:6. Мачът бе невероятно драматичен и оспорван, а вие го видяхте по MAX Sport 1 HD.

Пак там в неделя не преди 16:30 ч ще гледаме и финала на Григор срещу представителя на домакините Юго Умбер. Първата ни ракета ще търси титла №10 в ATP тура.

В първия сет нещата тръгнаха по възможно най-лошия начин - пробив за Хачанов в откриващия гейм. Но при 4:5 Григор направи рибрейк и стигна до тайбрек. В него обаче руснакът взе преднина - 7-3.

Втората част също стартира с пробив още в първия гейм, но този път за Димитров. При 3:2 обаче дойде рибрейк, но първата ракета на България показа характер и нанесе моментално нов удар на подаването на Хачанов. И после не показа колебания на своя начален удар, за да изравни сетовете.

Сет №3 бе карнавал на добрия сервис, като в първия гейм Димитров стигна до 15:40 на подаването на Хачанов, но не използва възможноста да дръпне в резултата. После нямаше брейкпойнт за когото и да е от двамата. И - отново тайбрек.

Там първи "мигна" българинът, който допусна минибрейк за 2-4. Но отново демонстрира характер и бързо направи ответен удар за 4-4 на подаването на руснака. Последва още един за 5-4 и се отвориха две точки пред Гришо, с които да затвори мача.

Със 7-5 това стана факт и Димитров записа четвъртата си победа от четири срещи с този съперник, за да си осигури място на финала в неделя.

По-рано днес водачът в схемата Хуркач изненадващо отстъпи на Юго Умбер - 4:6, 4:6, с което доведе до еуфория зрителите в Марсилия.

Видяхте и този двубой по MAX Sport 1 HD.

Световният №23 спечели първия полуфинал само за 83 минути и отмъсти за загубата от поляка на Australian open. Умбер ще играе в неделя на петия си финал за титла в ATP тура.