Григор Димитров успя да победи Даниил Медведев за първи път от 2021 година насам. Последната победа на Гришо срещу първата ракета на Русия датираше от "Индиън Уелс" преди над три години, а последните им три двубоя неизменно завършваха с триумфи на световния №3.

Но не и днес, когато на "Мастърс" турнира в Париж Димитров успя да прекъсне серията неуспехи срещу този съперник с трисетова победа - 6:3, 6:7(4) и 7:6(2) за близо три часа тенис.

Срещата гледахте пряко в ефира на MAX Sport 1 HD, като освен победата на Григор, тя ще остане в съзнанието на феновете и с няколко изблика на откровена лудост от страна на съперника му.

В първия сет българската звезда дръпна с 3:0 след пробив още в първия сервис гейм на съперника, а после двамата си размениха по още един брейк и Гришо остана начело с 4:2, след което затвори частта в своя полза - 6:3.

С няколко магически отигравания в първата част Григор показа, че се намира в чудесна форма и напомни за най-силните дни в кариерата си.

Българинът изостана с 2:4 във втория сет, допускайки брейк в шестия гейм, но бързо се върна в играта и изравни до 5:5, макар в десетия гейм Медведев да имаше две точки за сета.

Точно тук ескалира напрежението между руснака и публиката. Медведев не искаше да сервира, като влезе в разправия и със съдията, оплаквайки се от фен по трибуните, който му пречел със свиркането си. В крайна сметка руснакът измъкна този сет след тайбрек - 7:6(4).

Най-доброто обаче предстоеше. След пробив и 4:2 в полза на Гришо в третия сет, Даниил бръкна възможно най-дълбоко в репертоара си, опустошавайки ракетата си. А след това продължи да играе с нея, демонстрирайки недоволството си от отношението на публиката. И логично Димитров поведе до 5:2, но нищо не свърши тук, а се стигна до редица пропуснати точки за мача от страна на Григор.

А в края на краищата всичко приключи в тайбрек, за радост благополучно за българската звезда, който продължава към осминафиналите след 7:6(2) в тази част.

Така балансът в мачовете на Гришо с този съперник вече е 3-6.

А в следващия кръг го очаква друг от лудаците в тура - Александър Бублик.

Победата ще запомним и с това, че беше 250-та на ниво Мастърс за Григор в кариерата му, което му отрежда осмото място във вечената ранглиста по постигнати успехи.