Григор Димитров победи с 6:1, 3:6, 7:5 французина Адриан Манарино в първия си двубой след повече от месец отсъствие от тениса.

Първата ракета на България спечели откриващия си мач от турнира ATP 500 във Вашингтон, а вие видяхте как се случи това по MAX Sport 1 HD.

Следващият съперник на българина е Себастиан Корда, а мачът е трети в програмата на корта Grandstand в четвъртък, където мачовете започват в 19 часа наше време. Преди двубоя на Григор и американеца са срещите Микаел Имер - Емил Руусувуори (от нея ще се излъчи и следващият съперник на Димитров или Корда), както и Дона Векич - Ксю Уан при жените.

Григор мина през двучасови перипетии, за да се пребори за мястото си на осминафинал срещу Манарино. Нещата изглеждаха отлично в безавариен първи сет, в който Григор проби два пъти и даде гейм на французина чак при 5:0.

Втората част обаче бе различна история, като двамата печелеха подаванията си сравнително лесно, за да дойде пробив при 3:4 за Манарино. Така французинът сервира за сета и го спечели, за да изравни след 70 минути игра.

Третата част бе 54-минутен екшън, в който французинът нанесе първия удар и проби за 1:2. Григор върва пробива при 3:4, но се стигна до точка за пробив на негово подаване, когато сервираше при 5:5. Моментът бе ключов, а това бе и скрит мачбол за съперника му. Но българската звезда оцеля, измъкна се от ситуацията и взе подаването си. А после, когато се очакваше Адриан да доведе нещата до тайбрек, Григор направи отличен гейм и го проби на нула, за да затвори мача.

Димитров никога не е срещал 54-ия в ранглистата Корда, който е син на Петер Корда, звезда на Чехия от близкото минало. Синът му играе за САЩ.

Той стигна до мач с първата ни ракета, след като победи Себастиан Баес (Аржентина) с 6:1, 6:4 (видеото горе).