Григор Димитров се класира без проблем за втория кръг на турнира на трева в Куинс от категория ATP500, който можете да следите пряко по MAX Sport 1 HD.

Най-добрият български тенисист победи Емил Руусувори с 6:2, 6:4 и по този начин си осигури сблъсък с аржентинеца Франсиско Серундоло, който ден по-рано победи американеца Тони Пол. Мачът им ще се играе в четвъртък.

Победата е трета поредна за Григор на турнира след тези над Александър Вукич и Артур Риндеркнеш в квалификациите.

Алкарас се измъкна след много драма за успешен старт на трева

Руусувори, който през миналата седмица игра полуфинал на турнира в Хертогенбош, загуби за втори път от Григор в рамките на този месец. На 1 юни отстъпи с 0:3 сета във втория кръг на "Ролан Гарос".

Днес Григор също бе категоричен, като имаше проблеми само в четвъртия гейм на втория сет, но измъкна подаването си от 15:40. В първия сет беше категоричен, пробивайки още в началото, а след това и за 4:1. Затвори частта с лекота - 6:2.

Във втората трябваше да спасява три възможности за пробив при 1:2, но още в следващия гейм проби за 3:2 и до края също не допусна обрат, за да се поздрави с победата.