Григор Димитров премина през четвъртфиналите на турнира в Женева и си осигури полуфинален двубой с Тейлър Фриц (САЩ). Това стана факт след победа над Крис О'Конъл от Австралия в три сета - 6:7, 7:5 и 6:4 в двубой, проточил се почти три часа, но все пак завършил успешно за първата ракета на българския тенис.

Срещата гледахте по MAX Sport 1 HD.

Първият сет в мача бе доста равностоен, а Григор трябва сериозно да съжалява, че не успя да пробие още в четвъртия гейм, когато имаше три възможности да го направи при 0:40.

Крис О'Конъл обаче успя да спаси и трите брейкбола, а сетът продължи без особено интересни моменти. Такъв все пак дойде в деветия гейм, когато и австралиецът от своя страна достигна до точка за пробив, но Григор я спаси и впоследствие двамата докараха нещата до тайбрек.

В него те размениха по два минипробива, като вторият на сметката на Григор бе при резултат от 6:4 и два сетбола в полза на О'Конъл. Димитров спаси първия с перфектен форхенд по правата, но след това на свой сервис направи грешка, която означаваше 7:5 и сет в полза на Крис О'Конъл.

И с началото на втория сет нещата не бяха оптимистични, защото Крис О'Конъл направи пробив и поведе с 3:0, а впоследствие с 4:1.

Тежки моменти за Гришо, който обаче показа пробуждане и както изглеждаше, че е отписал мача, успя с пробив и три поредни гейма да изравни до 4:4.

Резултатът стана 5:5, при което дойде ключовият момент в този сет. Гришо успя да пробие за 6:5, а след това сервира за спечелването на частта, което се случи със 7:5.

Третата част започна с пробив за Григор още в първия гейм, а след това той поведе с 2:0, но само за да допусне обрат до 2:3. Въпреки моментното колебание, българинът намери начин да се концентрира, а също така се възползва и от доста грешки на съперника, повеждайки с 5:3.

В крайна сметка всичко приключи при 6:4 в полза на Гришо.

Следващият му съперник пък постигна далеч по-лека победа. Тейлър Фриц даде само три гейма на Иля Ивашка, надигравайки го с 6:1 и 6:2.

Полуфиналът на Григор ще започне не преди 15:00 часа българско време и ще се излъчва по MAX Sport 1 HD. Преди това ще има мач на двойки между Аревало/Ройер и Гранойерс/Себайос, започващ в 13:00.

Последният финал на българина пък е от 2018 година в Ротердам.