Григор Димитров постигна много трудна победа в първия си мач от тазгодишния Мастърс в Маями.

Българският №27 в света триумфира срещу Ян-Ленард Щруф с 4:6, 7:6(5), 6:4 в оспорван двубой, който продължи два часа и 36 минути. Гледахте го по MAX Sport 1 HD.

На няколко пъти Димитров беше заплашен от това да допусне трета поредна загуба, но успя да покаже характер и да обърне развоя на срещата, като по този начин си уреди мач с италианеца Яник Синер в трети кръг. Последният не срещна проблеми срещу Ласло Джере - 6:4, 6:2.

Световният №103 от Германия игра изненадващо силно днес, като спечели първия сет, след като постигна пробив за 3:2. Григор обаче има за какво да съжалява, тъй като пропусна цели пет възможности да върне пробива, три от които още в следващия гейм. При 4:5 българинът отново не се възползва на два пъти и сетът приключи.

Във втория Гришо продължи с изпуснатите шансове, като не реализира още три. Този път обаче не допусна изненада на сервис и се стигна до тайбрек, в който Щруф поведе с мини пробив на два пъти. При 5:3 в своя полза обаче допусна спад и Григор го обърна с четири поредни точки за 7:5.

Третата част бе най-убедителна за българина. Там той проби за 3:2, а след това спаси втората възможност за пробив пред Щруф в мача. До края сервираше безапелационно и затвори след 6:4.

Българинът заби общо 23 аса в мача и спечели 50 от общо 60 изиграни точки на първи сервис. А в неделя го очаква и мач срещу един от скритите фаворити в турнира в лицето на Яник Синер, като при успех ще изравни най-доброто си постижение на турнира във Флорида - двата осминафинала от 2012-та и 2016-та година.