Григор Димитров победи Емил Руусувори (Финландия) за трети път през сезона, този път на твърди кортове и след 6:4 и 6:3 на турнира във Вашингтон продължава напред към четвъртфиналите в американската столица.

Срещата между двамата, която бе първа от програмата на надпреварата за днешния ден, гледахте в ефира на MAX Sport 1 HD.

Първата ни ракета допусна съперника да стигне до точка за пробив в петия гейм на първата част, но отрази тази възможност, взе подаването си, а след това поведе и с 4:2, постигайки брейк от своя страна. Финландецът го върна още в следващия гейм, а после изравни и до 4:4, но Димитров се съвзе, проби отново и поведе - 6:4.

Брейк в четвъртия гейм на втората част се оказа ключов и благодарение на него Гришо дръпна с 3:1. Първата ни ракета пропусна още един момент, в който можеше да пробие, като това не се оказа фатално и той затвори сета, с което съответно и мача след 6:3 в своя полза.