Григор Димитров постигна една от най-сладките победи след един от най-силните мачове в кариерата му - 5:7, 6:2, 6:4 над Карлос Алкарас, на Мастърс турнира в Шанхай.

Видяхте по MAX Sport 1 HD как първата ракета на България най-после пречупи новото чудо на тениса и световен №2, в четвъртата среща между тях.  До преди нея балансът бе 0-3 за испанеца, но днес нещата се променят.

В първия сет Григор проби при 2:2 и изглеждаше като човек, който твърдо е стъпил на пътя на победата. Българинът не се колебаеше на негово подаване, допускаше малко непредизвикани грешки и търсеше уинърите с уверени удари. При 5:3 той имаше съвсем отчетливо инициативата, а при 5:4 сервираше за първия сет. Но допусна необясним срив, пробив на нула и изравняване. Алкарас видимо вдигна нивото на играта си, окрилен от брейка. Световният №2 взе и следващите два гейма, за да поведе в сетовете след 52 минути.

Но битката тепърва започваше. Димитров проби за 2:0, отново играеше много силно и уверено, без да мисли за изпуснатия първи сет. При 4:2 дойде пробив номер две, а Гришо затвори сета на своето подаване - 6:2.

Тогава на корта се настаниха испански нерви, а Алкарас видимо не харесваше случващото се. Особено след два смели и "невъзможни удара" на Григор по правата, оставали го без отговор. При 1:1 българинът пак проби - и в трите сета това се случваше по график, за да вземе инициативата.

Съперникът му търсеше отговори от треньорския щаб, ядосваше се и допускаше неточности...

А Димитров докара нещата до 5:4 и сервираше за мача, след като не допусна колебания на свое подаване. След 2 часа и 10 минути първата ракета на България вдигна победно ръце - 5:7, 6:2, 6:4.

Следващият му съперник в четвъртфиналите ще е Николас Джари. Чилиецът надделя с 6:3, 5:7, 6:3 срещу Диего Шварцман от Аржентина, за да си осигури място сред най-силните осем в турнира. И срещу него балансът на българина не е блестящ - 0-2. Но и това може да се промени в Шанхай, както стана с Алкарас. Ще ги гледаме по MAX Sport 1 HD в петък.

Преди най-очаквания от нас мач днес Юго Умбер затвърди отличното си представяне и надгради над успеха над Стефанос Циципас в понеделник.

Французинът повали с 6:1, 6:2 Джей Джей Уулф и стигна четвъртфинал, където ще срещне Андрей Рубльов или Томи Пол.