Григор Димитров победи Холгер Руне с 6:3, 7:5 и е на четвъртфинал на турнира в Пекин от категория ATP 500. Видяхте двубоя по MAX Sport 1 HD. Българинът този път нямаше нужда от обрат, както бе в първия му мач в китайската столица срещу Макензи Макдоналд.

Това бе първа победа над датския съперник във втората му среща с него, а Руне влезе в турнира като №4 в световната ранглиста.

Григор обаче стартира вихрено и с два пробива стигна до 4:0 в първия сет. Холгер върна един брейк, стигна до 3:4, но тази част бе за българина - 6:3. Втората бе равностойна и двамата печелеха подаванията си до 6:5, когато Димитров стигна до 3 мачбола на сервис на Руне, реализирайки третия. 6:3, 7:5 за 93 минути игра.

Следващият му съперник се казва Яник Синер, който си осигури място на тази фаза след експресно 6:2, 6:0 над Йошихито Нишиока, постигнато само за 68 минути и след 10 поредни спечелени гейма.

Италианецът стига 12-ия си четвъртфинал за годината, което е страхотно постижение като за неговите едва 22 години. Балансът на световния №7 срещу Димитров е 1-1 победи досега.

Солиден Медведев стигна ¼-финалите в Пекин, Рубльов - не

Другите четвъртфинални двойки също бяха оформени след мачовете тази сутрин в Пекин.

Карлос Алкарас постигна победа №60 за годината - 6:2, 6:2, над друг италианец - Лоренцо Музети.

Испанската машина остана на корта малко по-дълго от Синер (81 минути), за да запише победа и да си осигури четвъртфинален сблъсък с Каспер Рууд. Норвежецът (№9 в ранглистата) победи с обрат Томас Мартин Ечевери от Аржентина - 1:6, 7:5, 7:6.

Това бе и най-дългият мач на деня, продължил три часа без една минута.

Рууд и Алкарас имат зад гърба си вече пет сблъсъка на ниво ATP, като балансът е 3-2 за испанеца.