Григор Димитров може да влезе в претоварен график от два мача за няколко часа, след като дъждът над Вашингтон прекрати след първия сет срещата му срещу Себастиан Корда (САЩ).

Проследихте нощните драми от американската столица по MAX Sport 1 HD, а при 6:4 в първия сет, 0:0 и 40-40 във втория на сервис на Корда, капките станаха толкова силни, че двамата събраха разочаровани ракетите в саковете и напуснаха корта. И това не бе единственият прекратен двубой - Ник Кирьос водеше със сет и 2:1 срещу Райли Опелка, когато времето каза "стоп". А Ботик ван де Зандсхулп и Франсис Тиафо тъкмо се готвеха да започнат третия сет след 6:4, 2:6, когато бе спрян и техният мач.

Това ще доведе до хаос в графика и претоварване за някои от играчите, но не е нещо необичайно за ATP тура. Няма и време за преместване на срещи и влизането на надпреварата в ден или два по-късно, в началото на следващата седмица. От понеделник в Монреал започва Мастърс надпреварата.

Срещата на Григор със сина на Петер Корда се забави заради два безкрайно дълги трисетови мача и двамата удариха първите топки едва около 3:00 часа българско време. Димитров стартира с пробив на първото подаване на съперника, а това стигна за сета, въпреки че при 3:2 българинът имаше големи проблеми и едва удържа подаването си, а Корда изпусна три точки да върне пробива. След около час игра мачът бе спрян и ще се доиграе днес.

В петък вечер програмата го нареди втори на корт Грандстанд след среща при жените. При победа, Григор се изправя в последен двубой на Централния корт (рано сутринта в събота) срещу шведа Микаел Имер, елиминирал с 6:3, 6:7, 6:4 Емил Руусувуори (Финландия).

Британецът Дан Евънс вече е на четвъртфинал, след като при 3:6, 7:6, 4:1 срещу Тейлър Фриц дойде отказване на представителя на домакините. Следващият съперник на Евънс е Йошихито Нишиока, победил със 7:6, 7:6 Карен Хачанов.

Програмата за петък вечер и събота сутрин по MAX Sport 1 HD:

19:00 часа: Андрей Рубльов - Максим Креси

не преди 20:00 часа: Григор Димитров - Себастиан Корда доиграване

следван от Ник Кирьос - Райли Опелка доиграване

следван от Даниел Евънс - Йошихито Нишиока

следван от Андрей Рубльов или Максим Креси - Холгер Руне или Джей Джей Улф

не преди 02:00 часа: Франсис Тафо или Ботик ван де Зансхулп - Ник Кирьос или Райли Опелка

следван от Григор Димитров или Себастиан Корда - Микаел Имер.