Григор Димитров безкомпромисно затвори всякакви вратички на надеждата пред Александър Бублик и го победи с рационално и стабилно представяне - 6:3, 6:4, за място на осминафинал в Индиън Уелс.

Гледахте втория пореден силен мач на българската звезда в Калифорния по MAX Sport 1 HD.

Наградата за Григор ще е среща с Джон Иснър късно в сряда вечер за прекрачване сред най-силните осем в Рая на тениса, като третия мач на корт №2 в програмата на деня ще видите отново по MAX Sport 1 HD.

Балансът в трите им срещи досега е 1-2 победи за американеца.

Димитров не даде нито една точка за пробив на казахстанския си съперник и може да е доволен от професионално и добре свършена работа за 1 час и 11 минути на корта.

Видимо кондиционно българинът е в добро състояние, въпреки че условията отново не бяха леки и за двамата.

Оплакаха се от влагата, както и от състоянието на настилката, като след мача Бублик дори шеговито рече, че това е повече клей корт, отколкото хард.

Пак на същото място е и мачът на Гришо с Иснър, който се очаква около полунощ в сряда.

Първата ни ракета нанесе ударите на подаването на съперника в началото на двата сета - за 2:0 в първия и още в откриващия гейм на втория, без след това да допусне срив в играта си.

Григор сервираше методично и последователно, като процентът на вкаран първи сервис бе малко над 50 (нищо впечатляващо), но той носеше огромен брой точки (92%).

Асовете бяха 7-0 за Бублик, но дали ще спечелиш точката директно от сервис или ще принудиш съперника да сбърка и пак ще запишеш актив...

Димитров допусна само една двойна грешка в мача, което също говори за концентрирано, събрано и стегнато представяне.

През 2021-ва българинът игра полуфинал, загубен от Камерън Нори, който по-късно спечели и титлата.

Сега пътят му е трасиран от Иснър, а след него победителят от техния сблъсък ще се изправи срещу Андрей Рубльов или Хуберт Хуркач.

Руснакът не срещна трудности с Франсис Тиафо - 6:3, 6:4, а полският №11 в ранглистата мина през тайбрек, но укроти Стийв Джонсън - 7:6, 6:3.

Други резултати от Индиън Уелс:

Алекс де Минор - Томи Пол 7:6, 6:4

Тейлър Фриц - Жауме Мунар 6:4, 2:6, 7:6

Матео Беретини - Лойд Харис 6:4, 7:6.

Осминафиналите, като от победителите в така разположените двойки ще бъдат излъчени четвъртфиналните дуели: