Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Париж, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Първата ни ракета направи обрат и победи с 4:6, 6:2, 6:0 Карен Хачанов в мач от втория кръг на надпреварата.

Гришо изигра нов силен мач в последните седмици, като имаше само един миг на колебание, който обаче му костваше първия сет.

След това българинът показа страхотен тенис и съвсем заслужено победи намиращия се на 31-о място в ранглистата руснак. Така Григор е сред най-добрите 16 във френската столица, където очаква победителя от мача между Александър Зверев и Душан Лайович. Осминафиналът ще се играе утре.

Мачът започна равностойно и доста спокойно, защото двамата почти не стигаха до никакви разигравания, а прекалено лесно печелеха своите подавания. Сервисите бяха мощни и точни, а на бързия корт в Париж посрещащият играч почти нямаше шанс да отговори.

Едва в осмия гейм някой от двамата успя да направи повече от точка при посрещане, като това бе Григор, който все пак загуби частта за 4:4.

Фатален за родният тенесист се оказа деветият гейм, когато той допусна пробив, който в крайна сметка реши и сета.

Григор изостана с 15:40, но спаси двата брейкбола, обърна развоя на гейма, но не успя да го затвори. Две непредизвикани грешки обаче подариха нов брейкбол на Хачанов, като този път руснакът се възползва.

Той поведе с 5:4 и успя да затвърди пробива, като с 6:4 спечели първия сет.

Григор започна втория сет доста по-агресивно и успя да пробие още в първия сервис гейм на Хачанов.

Двойна грешка на руснака подари два брейкбола на Димитров, който не се справи с първия шанс, но с невероятен форхенд по диагонала реализира втората си възможност и проби.

Българинът поведе с 3:0, а след това двамата печелеха своите подавания, за да докарат нещата до 5:2.

Тогава тотално излезлият от ритъм Хачанов подари нов шанс за пробив на Григор. Той бе пропилян, но след това топка в аут от Хачанов означаваше нов сетбол, който Димитров завърши по брилянтен начин с неспасяема къса топка.

Решителният трети сет отново започна по перфектния начин за Григор, подобно на втория.

Още при първия сервис гейм на Хачанов, българинът се добра до точка за пробив, която пропиля. Разконцентрираният Хачанов обаче подари нов шанс на Гришо и този път грешка нямаше.

Хачанов продължаваше да изглежда доста объркан и изнервен по корта, като това най-силно си пролича в следващия трети гейм, в който той опита да счупи ракетата си от земята, а това в никакъв случай не му помагаше.

И така се стигна до 3:0 за Гришо, а в следващия гейм двойна грешка на Хачанов подари брейкбол на българина. Все пак руснакът реагира с ас, а и топка на Гришо в аут му помогнаха поне за момент да се задържи в тази част.

В продължилия над 10 минути гейм, Гришо стигна до още три точки за пробив, като успя да реализира третия си шанс, с който поведе с 4:0.

Това съвсем пречупи Хачанов. Той видимо не си намираше място на корта и макар да показа леко съживяване в някои от точките, руснакът напълно логично загуби и този сет