Григор Димитров върви напред на турнира в Пекин от ATP 500 след победа над Макензи Макдоналд от САЩ с 2:6, 7:6, 6:1.

Видяхте мача на първата ни ракета по MAX Sport 1 HD, а за дълги периоди от него изглеждаше така, сякаш Григор ще събере рано багажа и ще напусне надпреварата.

Двубоят изглеждаше предрешен при 2:6 (в сет, продължил само 37 минути) и 1:5 за Макдоналд, който водеше с два пробива във втората част.

По нищо не личеше Григор да е готов да търси обрат, играеше някак обезверено, но все пак спечели гейма на негово подаване за 2:5, след което световният №39 застана на началната линия, за да сервира за мача.

И започна малко очаквана серия от още четири поредни гейма, включително два пробива, за да се стигне до 6:5, а Макдоналд да сервира за оставане в сета. В тайбрека Григор изостана с 3:4, след което направи нова силна серия - четири поредни точки и изравняване в сетовете.

Третият започна с пробив за българина, а след това съперникът му имаше и проблем с травма на рамото на дясната ръка, с която играе. Последва дълъг медицински таймаут, но Макензи не се отказа.

Нямаше обаче съпротивителни сили срещу българина, който играеше на другия полюс от това, което показа в първия сет и откриващите 6 гейма на втория.

Дойде нов пробив за 4:1, а нататък мачът бе в ръцете на нашата звезда. Пак брейк при 5:1, гейм, сет и мач Димитров.

Следващият съперник на Гришо ще е победителят от мача Холгер Руне - Феликс Оже-Алиасим.