Григор Димитров започна по успешен начин участието си на Мастърс турнира в Рим.

Българинът победи с 6:3, 6:4 американеца Брендън Накашима в мач, който беше излъчен пряко по MAX Sport 1 HD.

По този начин Димитров намери място във втория кръг, където си осигури своята трета среща със Стефанос Циицпас само в рамките на няколко седмици.

Гришо загуби от гръцката ракета номер 1 в Барселона и Мадрид, а сега ще има трети опит да се справи срещу този съперник.

Иначе в днешния двубой срещу световния №76 Накашима, Григор не показа най-добрия си тенис, но все пак в ключовите моменти с опита си успя да надвие своя опонент.

Гришо допусна редица грешки, първият му сервис изобщо не бе на нужното ниво, но пък и 20-годишният му опонент не спираше да греши при дебютното си участие в Рим.

Мачът започна чудесно за Григор срещу доста неуверения на тази настилка опонент.

Брендън Накашима очевдино се затрудняваше да връща ударите на Димитров. Американецът все пак измъкна откриващия гейм, но в третия подари два брейкбола на Гришо и още с първия шанс българинът успя да осъществи първия пробив в мача.

Пробивът обаче бързо бе върнат, като основната причина бе във видимия спад в играта на Гришо, а не в магическите отигравания на Накашима.

Американецът поведе с 3:2, а Григор премина през много тежък гейм, който продължи 12 минути, а родният тенисист трбябваше на два пъти да спасява точки за пробив, но все пак се справи за 3:3.

Ключов се оказа и следващият гейм, който също така се оказа маратонски и продължи над 10 минути. В него обаче Накашима бе поставен в позиция да отразява точки за пробив. Той го стори на три пъти, но при четвъртия шанс Григор измъкна подаването му, за да поведе с 4:2.

След това родната звезда нямаше проблем да затвори сета с 6:3.

Вторият сет започна превъзходно за Гришо. Той продължи серията си от четири спечелени гейма с още две части. Откриващата за сета, която бе на негов сервис, а след това осъществи и пробив за 2:0.

За съжаление Димитров не успя да затвърди своя брейк, като отново куп подаръци позволиха на Накашима бързо да върне пробива, а след това да изравни за 2:2.

Подобно на първия сет, във втория също видяхме два поредни много интересни гейма в средата му. В първия от тях Накашима пропиля три брейкбола, а след това шанс имаше и Григор, но българинът също не успя да пробие.

Така се стигна до 4:4, Григор спечели подаването си за 5:4, когато осъществи и решителния удар в мача. В десетия гейм на сервис бе Накашима, който обаче отново показа колебания в началния си удар, подари два мачбола на Димитров, който от своя страна използва още първия шанс и затвори срещата в своя двубой номер 600 в тура.