Григор Димитров постигна прекрасна победа над Андрей Рубльов с 6:3, 6:4 за час и 12 минути, и се класира за четвъртфиналите на турнира във Виена.

Най-добрият български тенисист изненада всички със солидната си игра и успя да надделее над един от най-добрите играчи изобщо в тура. Световният №8 е с 34 победи на твърди кортове през сезона и с четири спечелени титли.

Григор обаче игра прекрасно най-вече на ретур и успя да постигне два пробива в първия сет и още един във втория, за да се поздрави с голямата победа. Тя е трета в шест мача срещу Рубльов и го праща на четвъртфиналите срещу американеца Маркъс Гирон, елиминирал Камреън Нори.

Димитров проби още във втория гейм на мача въпреки серия от първи сервиси на съперника. След това се стигна до моментален рибрейк, но Андрей продължи да е колеблив на сервис и допусна още един пробив за 1:3. Той бе затвърден този път и така Григор постигна солиден аванс, който му даде спокойствие.

След това българинът сервираше перфектно и затвори първата част с 6:3.

Във втората тенденцията продължи. Рубльов получаваше тежки ретури, като не малко от тях дори носеха директни точки. Така се стигна до пробив за 2:3. Силната игра на сервис на българина продължи и той не даваше точки, когато първото му подаване влиза. Имаше затруднения единствено в последния гейм на мача, когато се стигна до 40:30, но всичко приключи благополучно.

С осем аса и 24 уинъра срещу девет за съперника, Димитров постигна впечатляващ успех, който може да го вдигне за силен край на сезона. В играта му днес липсваха множеството непредизвикани грешки и разсеяност, които гледахме в последните месеци.