Григор Димитров приключи своето участие на Мастърс турнира в Париж, който може да гледате по MAX Sport 1 HD.

Българинът преклони глава пред световни №4 Александър Зверев и загуби с 6:7(4), 7:6(3), 3:6 за 2 часа и 45 минути.

Двамата оправдаха очакванията, че именно техният двубой ще е най-атрактивният в програмата, като ни подариха три вълнуващи сета на много високо ниво.

В тях Григор за пореден път в псоледните седмици показа много добра форма, но за съжаление седемте брейкбола, които пропиля в решителния тети сет, се оказаха фатални за него в този мач.

В началото на мача след два бързи гейма, които сервиращият играч успя да спечели, се стигна до изключително критичния трети гейм. В него всяка от първите точки минаваше през дълго разиграване, което в крайна сметка Зверев печелеше и немският тенисит поведе с 40:0.

Григор обаче не трепна и със серия силни сервиси успя да обърне нещата в своя полза и да спечели гейма.

Последваха няколко спокойни гейма, които отиваха в сметката на сервиращия, преди да дойде фаталния за Григор седми гейм. Той започна с 0:30 за Зверев, като при 15:40 немският тенисист получи два брейкбола и се възползва още от първия си шанс, за да пробие.

Зверев поведе с 4:3, а малко по-късно при 5:4 трябваше да сервира за сета. Тогава обаче Григор показа най-доброто от себе си, успя да поведе с 40:15, като макар да изпусна първия си брейкбол, се възползва от втория, за да изравни за 5:5.

В крайна сметка стигна до решителен тайбрек, който Саша Зверев спечели със 7:4. Повратният миг бе при 2:2, когато Григор сбърка едно разиграване на мрежата и подари минипробив на своя съперник, след който той набързо направи четири поредни точки.

Вторият сет на този мач започна много равностойно, като в продължение на осем гейма не видяхме нито една точка за пробив.

Посрещащият играч дори не успяваше да направи повече от две точки при сервис на противника, но в деветия гейм първи леда разчупи Григор. Той стигна до брейкбол, който обаче не успя да реализира.

Три гейма по-късно се стигна до 6:5 за Зверев, като Димитров трябваше да сервира за мача. Той обаче изостана с 15:40 и се оказа в ситауция, в която трябва да спасява два мачбола.

За щастие бъгларинът се справи и прати мача в тайбрек, където бе почти перфектен. Димитров спечели тази част със 7:3, като в началото набързо дръпна с 5:0, а това се оказа и ключов момент за пращането на мача в решителен трети сет.

Третият сет е този, в който Григор много сериозно трябва да съжалява за пропуснатите шансове.

Българинът пропиля общо седем брейкбола, които в крайна сметка му костваха и успеха в мача.

Във втория гейм, в който Григор на три пъти достигаше до точки за пробив, но за съжаление не реализира нито една от тях.

И в трите случая Димитров направи всичко почти перфектно, но решителният му удар излизаше с милиметри в аут.

Григор трябва да съжалява още повече, защото в шестия гейм успя да поведе с 40:0 при сервис гейм на объркания Зверев. Този резултат на таблото сякаш стресна световният №4, който изведнъж намери най-силното си оръжие - сервисът, като успя да обърне развоя на гейма.

И Григор плати много скъпо за тези пропиляни шест брейкбола, защото в седмия гейм при първите си колебания на свой сервис, българинът изостана с 15:40, а Зверев го наказа още при първата открила му се възможност.

Това не бе всичко, защото след това Григор изпусна седми брейкбол в сета. Цялата тази ситауция съвсем го разколеба, защото при 3:5, когато трябваше да сервира за оставане в мача, Димитров допусна нов пробив и се сбогува с турнира в Париж.