Феликс Оже-Алиасим победи с 6:2, 7:5 Кантен Алис и премина първия кръг на турнира ATP 250 в Марсилия.

Гледате надпреварата по MAX Sport 1 HD през цялата седмица.

Канадецът изнесе лекция по начален удар днес, след като спечели 27 от 29 точки при успешен първи сервис. Той бе дал само 7 точки на французина на свое подаване чак до последния гейм в мача, когато Алис стигна и до брейкбол, за да изравни за 6:6 във втория сет.

Феликс ще се изправи срещу китаеца Джан Джиджeн.

По-рано в сряда финландецът Емил Руусувуори победи със 7:6, 6:4 друг представител на домакините - Люка ван Аше, за да си осигури среща в следващата фаза с Алехандро Давидович Фокина.

Чехът Томас Махач надигра Лоренцо Музети с 6:3, 6:2 и стана първият четвъртфиналист в Марсилия.

Следващият му съперник ще е водачът в схемата Хуберт Хуркач (Полша) или Александър Шевченко (Казахстан).

Карен Хачанов също отива във фазата на четвъртфиналите, след като се справи с Роберто Баутиста Агут - 6:2, 6:2, само за 76 минути.

Съперник на руснака ще е именно Оже-Алиасим или Джан, а техният двубой открива програмата в четвъртък, не преди 14:30 часа наше време.